Z wiekiem nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Staje się również cieńsza i bardziej odwodniona. Jest to normalne, gdyż wraz z upływem czasu organizm traci zdolność do regeneracji, spada produkcja kolagenu i pojawiają się problemy z zatrzymywaniem wody w głębszych warstwach skóry. W konsekwencji pojawiają się zmarszczki, owal twarzy traci ostrość i pojawia się dyskomfort związany z odwodnieniem cery.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna i osiągnięcia kosmetologiczne pozwalają na spowolnienie procesu starzenia, a także na niwelowanie negatywnych skutków upływającego czasu. Z pomocą odpowiednich zabiegów, kosmetyków oraz nawyków, można znacząco poprawić wygląd skóry, sprawiając, że będzie ona wyglądać na młodszą, niż jest w rzeczywistości.

Zabiegi oraz kosmetyki

Podstawowym składnikiem skóry jest kolagen. Tuż obok niego, znajdziemy kwas hialuronowy, który odpowiada za utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, sprężystość chrząstki stawowej oraz za niwelowanie procesów starzenia się. Kiedy z wiekiem jego produkcja spada, skóra staje się bardziej wiotka i pojawiają się zmarszczki.

Szukając dobrych kosmetyków o odmładzającym działaniu, nie sposób nie natknąć się na te, które jako jeden z głównych składników zawierają właśnie kwas hialuronowy. Bez problemu znajdziemy go w kremach, balsamach, różnego rodzaju serum, a także zastrzykach, które stają się ostatnio coraz popularniejszą formą aplikowania tej dobroczynnej substancji. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na zastrzyki, warto poszukać dobrej jakości kosmetyków, o działaniu anti-aging. Odpowiednio dobrana pielęgnacja, pomoże nam cieszyć się promienną, młodo wyglądającą skórą przez długie lata.

A jak wyglądają zabiegi z użyciem kwasu? Na wstępie warto zaznaczyć, że efekty tego typu zabiegów nie są zbyt trwałe, ponieważ kwas jest w naturalny sposób rozkładany przez organizm. Efekty utrzymają się od sześciu, do dwunastu miesięcy. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, polega na wstrzyknięciu go głęboko pod naskórek, tak, aby dotrzeć do skóry właściwej. Produkt, który jest wykorzystywany do tego typu zabiegów, występuje pod postacią przezroczystego, bezbarwnego żelu. Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, lekarz medycyny estetycznej, do którego się udaliśmy, powinien przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad, dotyczący stanu zdrowia, przyzwyczajeń i codziennej pielęgnacji.

Co ciekawe, kwas hialuronowy wykorzystuje się nie tylko w celu zapobiegania starzeniu się skóry, ale również po to, aby wspomóc gojenie się ran. Zanim poddamy się zabiegowi, zostaniemy miejscowo znieczuleni. Kiedy znieczulenie zacznie w pełni działać (czyli po upływie około dwudziestu minut), nastąpi seria zastrzyków. Do ich wykonania używa się kaniuli. Dzięki temu po zabiegu nie tworzą się siniaki. Osoby, które chcą poddać się zabiegowi z użyciem kwasu, nie mogą być w ciąży, podczas laktacji, w trakcie infekcji, a także nie mogą cierpieć z powodu chorób autoimmunologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *