Pielęgnica do włosów wygląda nieco jak prostownica. Jest wygodna w użytkowaniu – zwłaszcza dla kobiet, które prostują swoje włosy niemal każdego dnia. Jednak w przeciwieństwie do tego niszczącego zabiegu modelującego, ten nowoczesny sprzęt dba o regenerację i pielęgnację. Jest odpowiedni dla osób, których włosy uległy zniszczeniu spowodowanym częstym stylizowaniem, suszeniem, koloryzacją, promieniowaniem słonecznym lub chlorowaną wodą. Jak on działa, jak  stosować i czy warto go mieć w swoim domu? Oto krótki przewodnik.

W jaki sposób działa pielęgnica do włosów?

Choć jej budowa nie wydaje się być zbyt skomplikowana, zawiera nowoczesną technologię do zaawansowanej pielęgnacji włosów. W tym celu wykorzystuje się podczerwień i ultradźwięki. Technologia pozwala głęboko przeniknąć składnikom odżywczym zawartym w kosmetykach – taki jest główny cel pielęgnicy. Mogą to być różnego rodzaju odżywki i sera: nawilżające i wzmacniające, ale w szczególności kuracje regenerujące strukturę włosa. Działanie promieniowania podczerwonego ma bowiem za zadanie nie tylko ułatwić wchłanianie kosmetyków. Samo w sobie przyczynia się do odbudowania włosa i pobudzenia go do tworzenia nowych wiązań. Stosowanie pielęgnicy do włosów może więc realnie doprowadzić do poprawy jakości fryzury. Włosy będą bardziej lśniące, mocne i elastyczne.

Czy można to robić we własnym domu?

Takie zaawansowane rozwiązania dostępne są w tradycyjnych sklepach. Pielęgnicę do włosów można nabyć w cenie domowego urządzenia do stylizacji włosów – koszty wahają się w zależności od jakości i producenta. Produkt stosuje się po umyciu i niecałkowitym wysuszeniu włosów. Wybrany kosmetyk należy dokładnie rozprowadzić i zaciskać skrzydła pielęgnicy na poszczególnych pasmach. Robi się to w podobny sposób, jak wyżej wspomnianą prostownicą. Po zabiegu należy spłukać głowę. Posiadanie urządzenia na własność jest o tyle ważne, że stałe efekty kuracji zauważalne są przy regularnym stosowaniu. Optymalny jest jeden zabieg w tygodniu, choć z czasem częstotliwość zmniejsza się – wykonuje się go raz na dwa tygodnie.

Pielęgnica do włosów nie ma właściwości wysuszających i prostujących. Nie wytwarza temperatury – działa w temperaturze pokojowej. Poza kuracjami odbudowującymi strukturę włosa, idealnie sprawdza się do wzmocnienia efektów koloryzacji. W tym celu, zamiast odżywki lub olejku, nakłada się na włosy mieszankę koloryzującą. Następnie postępuje się tak samo jak podczas sesji regenerującej – zaciskając poszczególne pasma włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *