Zwalczanie niebezpiecznych drobnoustrojów, wirusów i bakterii to nie jedyne zalety mydła. Płynna postać tego kosmetyku jest nie tylko wygodna i higieniczna, ale również ma przyjemną dla dłoni konsystencję. Sprawdźmy, jakie zalety ma ten specyfik codziennego użycia.

Rodzaje mydeł w płynie

Atrakcyjne zapachy, różnorodność kolorów i konsystencji sprzyjają używaniu mydła w płynie do codziennej higieny rąk. Stosowane w łazienkach domowych, biurowych, firmowych, oraz w szkołach i przedszkolach popularne środki myjące są wymogiem i koniecznością, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Rozróżniamy wiele rodzajów tych bardzo skutecznych środków myjących.

  • Zapachowe —  gwarantują szeroki wybór i wydajną konsystencję. To mydła stosowane najczęściej w miejscach użyteczności publicznej, oraz mieszkaniach prywatnych.
  • Pielęgnacyjne — charakteryzują się składem, w którym znajdziemy substancje nawilżające, zapobiegające wysuszeniu skóry dłoni.
  • Antygrzybicze — zalecane w domach, w których przebywają wychodzące na zewnątrz zwierzęta, które nieświadomie na łapach mogą przynieść niepożądane patogeny.
  • Antybakteryjne — to gatunek mydeł specjalistycznych używanych w miejscach, gdzie obowiązuje higiena na najwyższym poziomie i jednocześnie istnieje kontakt z niebezpiecznymi bakteriami. Kliniki, szpitale, przychodnie zdrowia, kliniki weterynaryjne korzystają z tego rodzaju preparatów.
  • Bezzapachowe — pozbawione sztucznych aromatów i barwników są idealnym rozwiązaniem dla alergików, wrażliwych na wszelkie alergeny, lub osób, których skóra szybko ulega podrażnieniom.

Dlaczego warto wybrać opcję płynną?

Mydła w płynie zyskały popularność, ponieważ są dużo wygodniejsze, niż stosowane niegdyś mydła w kostce. Dzięki pojemnikowi z dozownikiem są dużo bardziej wydajne, ponieważ dozownik pozwala wydobyć z pojemnika taką ilość, która jest wystarczająca na jednorazowe umycie rąk. Zazwyczaj skład chemiczny mydła w płynie jest dość łagodny, co bezpośrednio przekłada się na zdrowszą i mniej wysuszoną skórę dłoni. Atrakcyjny wygląd ozdobnej buteleczki nie oszpeca łazienki, a wręcz przeciwnie, ozdabia ją. Estetyczny wygląd i zapach mydła w płynie powoduje, że często jest to doskonały pomysł na prezent. Argumentem, który przekonuje do zakupu osoby dbające o środowisko, jest możliwość ponownego uzupełnienia buteleczki. Zapasy sprzedawane w sklepach i hurtowniach wystarczają na długo i są oferowane w korzystnych cenach. Istnieje jeszcze jeden argument, który trafi do wszystkich użytkowników, i jest nim brak konieczności mycia nieestetycznie zabrudzonej mydelniczki, jak ma to miejsce w przypadku używania mydeł w kostce.

Używanie tej formy mydeł świetnie sprawdza się w kontekście bezpieczeństwa i higieny, ponieważ zdecydowanie łatwiej utrzymać higienę ich użytkowania. Przycisk dozownika możemy nacisnąć łokciem, co ogranicza kontakt dłoni z mydłem, którego w przypadku przestrzeni publicznych, nie wiemy, kto używał przed nami. Tym samym całkowicie zostaje wyeliminowana możliwość przeniesienia na dłonie bakterii i zarazków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *