Jak przekonać chłopaka do diety?

Bazując na własnym doświadczeniu, wiemy że we dwójkę zawsze raźniej. Mając wsparcie w drugiej osobie łatwiej jedt wytrwać w postanowieniu, odnaleźć motywację do działania. Osiągnięcie zamierzonych efektów wówczas staje się łatwiejsze. Tym bardziej, że mamy osobę której również zależy na zrealizowaniu wyznaczonego celu.

Przejście na dietę wydaje się katorżniczym pomysłem, jeżeli osoba z którą jadamy nie zamierza zmieniać swojego sposobu odżywiania. Niekiedy bardzo ciężko jest namówić swoją drugą połówkę do przebudowania sposobu odżywiania. Jednak nie jest to niemożliwe. Można spróbować wytoczyć kilka argumentów w szczerej rozmowie, które być może wpłyną na zmianę podejścia do jedzenia:

  1. Razem lepiej – warto uświadomić swojego chłopaka, że wspólna zmiana diety jest dla Ciebie bardzo ważna. Powiedz mu, że w ten sposób unikniesz wielu niezdrowych pokus. Wytłumacz mu jak niewyobrażalnie ciężkim dla Ciebie widokiem będzie jedzenie przez ukochanego Twojej ulubionej potrawy, która nie jest na liście dowolnych posiłków.
  2. Dobra sytuacja do zmiany sposobu odżywiania – rezygnacja z niezdrowego odżywiania jemu również wyjdzie na dobre. Organizm oczyści się z zalegających toksyn, poprawi swój metabolizm, zyska mnóstwo energii.
  3. Ekonomia – wspólne przygotowanie posiłków w znacznym stopniu pozwoli zredukować wydatki związane z jedzeniem. Począwszy od oszczędności czasu, kiedy nie musimy przygotowywać równolegle dwóch różnych posiłków. Kończąc na zmniejszonych kosztach ponoszonych w trakcie zakupów. Niezdrowe przekąski są zdecydowanie droższe niż warzywa a dodatkowo nie dostarczają do organizmu potrzebnych substancji odżywczych.
  4. Obydwoje będziecie wyglądać lepiej–bardzo na czasie są teraz fitcouple, czyli pary które przeprowadziły zdrową rewolucję w swoim życiu – od zmiany jadłospisu do regularnego ćwiczenia.

Jeżeli Twój ukochany nie jest do końca przekonany warto w tym wypadku przytoczyć mu powyższe rozwiązania. Doskonałym pomysłem jest również przygotowywanie pysznych posiłków dla dwoje, zgodnych z dietą i poczęstowanie go nimi. Być może właśnie przez żołądek trafisz do jego serca i zyskasz ogromne wsparcie od niego. Wspólne przejście przez dietę może umocnić Wasz związek i pokazać, że razem możecie wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *