Dlaczego warto być fit?

„Fit” jest coraz bardziej popularnym określeniem, które powszechnie jest już znane. Nie każdy jednak ma świadomość co to znaczy „być fit”, a także po co właściwie „być fit”.

Zdrowy tryb życia

Osoby będące fit przede wszystkim są atrakcyjne dla płci przeciwnej. Ich wygląd jest rezultatem bardzo zdrowego stylu życia, na który składa się nie tylko aktywność fizyczna oraz intelektualna, ale także odpowiednie odżywianie i właściwy czas na odpoczynek. Praktycznie każda osoba przestrzegająca wymienionych zasad będzie świetnie wyglądała, a także bardzo dobrze się czuła. Efektem będą ogromne pokłady energii, oczywiście będzie to oddziaływało na dłuższe życie. Jak można dostrzec, każda osoba, która zaznała takiego stanu dzieli się tym nie tylko w mediach społecznościowych, ale również na spotkaniach ze znajomymi. Wszystko oczywiście doprowadza do ostatniej kwestii, czyli faktu, że bycie fit to nie tylko i wyłącznie zdrowy tryb życia oraz zdrowe odżywianie się, ale przede wszystkim styl bycia w ogóle.

Wygląd

Nie można w żaden sposób zaprzeczyć, że bardzo istotnym warnikiem związanym z byciem fit jest wygląd. Sylwetka osoby uprawiającej aktywność fizyczną, a także zdrowo się odżywiającej jest dopasowana do kanonu wysportowanego piękna. Oczywiście każda osoba indywidualnie obiera konkretny cel do zrealizowania w tym aspekcie. Fit kobieta jest nie tylko szczupła i ma płaski brzuch, musi mieć również zarysowane mięśnie, a także krągłości pośladków. Nie muszą być one przesadnie zaznaczone, kobiety powinny jednak koniecznie pamiętać o ich jędrności i wytrenowaniu.

Pokazanie, że jest się Fit

Oczywiście można dostrzec i zauważyć kpinę z osób, które wybierają się na siłownię tylko i wyłącznie w celu zrobienia sobie zdjęcia, a następnie wrzucenia je do mediów społecznościowych. Zdrowemu trybowi życia towarzyszą nie tylko same zalety, ale również cięższe momenty, w których nie ma motywacji. W takich momentach najlepszym możliwym rozwiązaniem jest obejrzenie ciekawego filmu czy zjedzenie burgera. Osoby będące fit potrzebują więc motywacji. Jedną z nich jest opcja pochwalenia się z osiągniętych wyników przez opublikowanie zdjęcia w internecie. Silniejszym bodźcem do dalszego działania będą pozytywne komentarze znajomych. Można w ten sposób namówić inne osoby do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *