Czy kobieta powinna mieć garderobę w swoim mieszkaniu?

Każda kobieta posiada z reguły dużo ubrań. Niezbędne są przecież zestawy do pracy, na randkę, imprezę, spotkanie ze znajomymi, do siłowni czy też na zwykłe, codzienne wyjście po zakupy. Nie wspominając już o ubraniach na każdą porę roku. Do każdej stylizacji wymagane są również odpowiednie buty. Kobiety posiadają w związku z tym kilka par szpilek, balerinek, sandałków, kozaków czy butów sportowych. Posiadanie tak bogatej gamy ubrań i obuwia, powoduje, iż niezbędne jest odpowiednie miejsce do ich przechowywania.

Gdzie trzymać ubrania?

Najprostszym rozwiązaniem, szczególnie w mniejszych mieszkaniach, jest po prostu szafa z kilkoma półkami, gdzie umieścić można posiadany dobytek. Skoro jednak w domu musi być szafa, dlaczego nie odpowiednia garderoba, choćby najmniejsza, która będzie profesjonalnie zaprojektowana i wkomponowana w małą przestrzeń? Na dużą, tradycyjną garderobę pozwolić sobie mogą z kolei posiadaczki większych mieszkań i domów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku posiadania dużej ilości ubrań. Nie ma więc sensu przechowywać pojedynczych sztuk poupychanych w wolnych półkach całego mieszkania, bo przecież w domu pomieścić też trzeba rzeczy innych osób, pościel, ręczniki czy obrusy. Projektując wyposażenie mieszkania warto więc uwzględnić też garderobę, która sprawi, iż odzież znajdzie się w jednym miejscu.

Dlaczego garderoba?

Obok niekwestionowanej zalety posiadania całości ubraniowego dobytku w jednym miejscu, dużą zaletą posiadania garderoby jest też fakt, iż w takich pomieszczeniach budowane są dokładnie zaplanowane i przemyślane rozwiązania, pozwalające na ochronę ubrań przed kurzem z zewnątrz, a poszczególne miejsca na kurtki, płaszcze czy swetry powodują, iż nie będą one wymięte i dłużej zachowają swą jakość. Mniejsze szuflady, przeznaczone np. na bieliznę pozwolą utrzymać ją w należytym porządku. W garderobie znajdzie się też odpowiednie miejsce na biżuterię i niezbędne dodatki, jak szale, czapki czy rękawiczki.

Każda kobieta powinna mieć, a przynajmniej rozważyć posiadanie własnej garderoby. Szczególnie, iż jest to rozwiązanie niesamowicie praktyczne, a obecne możliwości projektantów i wykonawców pozwalają na wykonanie jej nawet w najmniejszych mieszkaniach, niejednokrotnie oszczędzając miejsce, które zajęłyby inne meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *